Pomysł na biznes – jak go znaleźć?
1 lutego 2015
0

W dobie dzisiejszych czasów popularne stało się zakładanie małych prywatnych firm. Praktycznie każdy ma teraz szansę, by zaistnieć w świecie biznesu. Wystarczy, że wcieli w życie swój pomysł i zacznie na nim zarabiać. A co jeśli, mimo chęci, nie ma się pomysłu na biznes? Jest kilka sposobów, aby sobie w tym pomóc.


Przede wszystkim najlepsze rzeczy rodzą się z pasji. Jeśli człowiek lubi coś robić, interesuje się konkretną dziedziną to warto, aby na tym opierał swoje plany biznesowe. Wiedza, którą już posiada, pomoże mu wystartować, a następnie będzie mógł ją dalej z zapałem pogłębiać. Z pewnością zakładając firmę na bazie swoich zainteresowań, praca na jej rzecz będzie sprawiała dużo więcej radości. Dzięki kontaktom biznesowym pozna się ludzi, którzy również podzielają taką samą pasję, a obracanie się w podobnym do siebie twoarzystwie będzie z pewnością źródłem dodatkowej satysfakcji. Co, jeśli jednak nie posiada się aż takiej pasji i zarazem nie jest się eskpertem w żadnej dziedzinie? W tym wypadku pomysł można zaczerpnąć z zewnątrz, czyli z obserwacji ludzi. Należy skupić się na ich niezaspokojonych potrzebach. Czy jest coś czego im brakuje, a w łatwy sposób można im tego dostarczyć? Z pewnością jest wiele takich rzeczy. Wtedy wystarczy mieć pomysł i zaplanować wprowadzenie go w życie. Resztą zajmą się ludzie, których się zatrudni i którzy posiadają lepszą wiedzę w temacie, bądź specjalne umiejetności. Bycie w tym wypadku pośrednikiem polega na zbieraniu prowizji. Dobrą rzeczą jest, gdy samemu posiada się już umiejętności w jakiejś dziedzinie. Jeśli jednak nie wiadomo, jak zacząć biznes w tym kierunku, warto zacząć od wypromowania siebie. Można wykonywać pewne usługi za darmo, wśród znajomych, prosząc ich jednak by wspominali o tym innym. Jeśli rekomendacje zostaną spisane – tym lepiej. Będzie można je opublikować np. w internecie, a – w niedalekiej przyszłości – powiesić w swoim gabinecie/biurze. Co również jest ważne – nie warto utrudniać sobie sprawy. Jeśli ktoś już zbudował dochodowy interes, jednak pewne rzeczy można byłoby ulepszyć, najlepiej zrobić to samemu. Nie opłaca się budować wszystkiego od nowa, na innych zasadach, skoro te są już sprawdzone i działają. Warto zrobić to samo, tylko lepiej. Liczy się tu własny biznes i własne pieniądze.

Jest to tylko kilka propozycji znalezienia pomysłu na biznes, aczkolwiek są one kluczowe. Warto poświęcić chwilę na zastanowienie się i spisać na kartce swoje mocne strony, zainteresowania i umiejętności, a następnie wszystkie pomysły, jakie w związku z tym przychodzą do głowy. Nie należy odrzucać żadnego, gdyż nigdy nie wiadomo, który okaże się strzałem w dziesiątkę.